1 marca 2019

Witaj, świecie!

Witaj Code Designer

Chcemy wszystkich jako Zespół Code Designer powiadomić, że pracujemy nad środowiskiem do nauki programowania w połączeniu z elektroniką.
Na początku bierzemy na nasz warsztat Arduino, które chcemy zaprogramować za pomocą prostych bloków. Projekt dedykowany jest do dzieci i młodzieży, ale nie zamykamy się na tylko tych użytkownikach. Naszą misją jest stworzenie prostego i intuicyjnego programu do tworzenia swoich własnych algorytmów.

Logo Code Designer
Code Designer to aplikacja do nauki programowania w postaci blokowej, bazuje ona na środowisku blockly dlatego dla osób którzy pracowali kiedykolwiek z projektem scratch mogą zauważyć podobieństwa, ze względu na wykorzystanie tej samej biblioteki. 
Jako zespół Code Designer mamy w planach przygotowanie pełnych lekcji z obszernymi opisami dostosowanymi do różnego poziomu dzieci, aby wspomóc nauczycieli i rodziców w rozwijaniu zdolności dzieci w zakresie mechatroniki, programowania i elektroniki.
Nasz zespół może pochwalić się sukcesami w edukowaniu dzieci i młodzieży oraz tworzeniu oprogramowania które wykorzystywane jest produkcyjnie.
Projekt powstał, ponieważ zauważyliśmy ogromne problemy wśród dzieci i młodzieży (a nawet wśród zaawansowanych arduino programistów), co przekłada się tym samym wydłużanie ich czasu nauki elektroniki, lub wręcz zniechęcenie ze względu na pisanie kodu w podstawowym Arduino IDE w języku C oraz zapamiętanie skomplikowanych struktur do kolejnych projektów.

Obecnie projekt wygląda jak na załączonym poniżej obrazku (stan na grudzień 2019).

Update (grudzień 2020)
Projekt ciągle się rozwija i mamy przygotowane już kilka zajęć które przeszły kontrolę na zajęciach, nawet online. Zaś wizualnie nasz program wygląda mniej więcej tak (stan na gurdzień 2020)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Copyright © 
Code Designer 2022