1 marca 2019

Witaj, świecie!

Witaj Code Designer

Chcemy wszystkich jako Zespół Code Designer powiadomić, że pracujemy nad środowiskiem do nauki programowania w połączeniu z elektroniką.
Na początku bierzemy na nasz warsztat Arduino, które chcemy zaprogramować za pomocą prostych bloków. Projekt dedykowany jest do dzieci i młodzieży, ale nie zamykamy się na tylko tych użytkownikach. Naszą misją jest stworzenie prostego i intuicyjnego programu do tworzenia swoich własnych algorytmów.

Logo Code Designer
Code Designer to aplikacja do nauki programowania w postaci blokowej, bazuje ona na środowisku blockly dlatego dla osób którzy pracowali kiedykolwiek z projektem scratch mogą zauważyć podobieństwa, ze względu na wykorzystanie tej samej biblioteki. 
Jako zespół Code Designer mamy w planach przygotowanie pełnych lekcji z obszernymi opisami dostosowanymi do różnego poziomu dzieci, aby wspomóc nauczycieli i rodziców w rozwijaniu zdolności dzieci w zakresie mechatroniki, programowania i elektroniki.
Nasz zespół może pochwalić się sukcesami w edukowaniu dzieci i młodzieży oraz tworzeniu oprogramowania które wykorzystywane jest produkcyjnie.
Projekt powstał, ponieważ zauważyliśmy ogromne problemy wśród dzieci i młodzieży (a nawet wśród zaawansowanych arduino programistów), co przekłada się tym samym wydłużanie ich czasu nauki elektroniki, lub wręcz zniechęcenie ze względu na pisanie kodu w podstawowym Arduino IDE w języku C oraz zapamiętanie skomplikowanych struktur do kolejnych projektów.

Obecnie projekt wygląda jak na załączonym poniżej obrazku (stan na grudzień 2019).

Update (grudzień 2020)
Projekt ciągle się rozwija i mamy przygotowane już kilka zajęć które przeszły kontrolę na zajęciach, nawet online. Zaś wizualnie nasz program wygląda mniej więcej tak (stan na gurdzień 2020)

Komentarze do strony

  1. Dziekuje za tak przyjazne i logicznie skonstruowane środowisko. Dotychczas mikrokontrolery omijałem szerokim łukiem : były to niezrozumiałe czarne skrzynki. Teraz to już przeszłość. Szybko i wygodnie tworzę to co potrzebuję.

Dodaj komentarz

Copyright © 
Code Designer 2023