1 marca 2019

Witaj, świecie!

Witaj Code Designer

Chcemy wszystkich jako Zespół Code Designer powiadomić, że pracujemy nad środowiskiem do nauki programowania w połączeniu z elektroniką.
Na początku bierzemy na nasz warsztat Arduino, które chcemy zaprogramować za pomocą prostych bloków. Projekt dedykowany jest do dzieci i młodzieży, ale nie zamykamy się na tylko tych użytkownikach. Naszą misją jest stworzenie prostego i intuicyjnego programu do tworzenia swoich własnych algorytmów.

Code Designer to aplikacja do nauki programowania w postaci blokowej, bazuje ona na środowisku blockly dlatego dla osób którzy pracowali kiedykolwiek z projektem scratch mogą znaleźć podobieństwa ze względu na wykorzystanie tej samej biblioteki. Jako zespół Code Designer mamy w planach przygotowanie pełnych lekcje z obszernymi opisami dostosowanymi do różnego poziomu dzieci, aby wspomóc nauczycieli i rodziców w rozwijaniu zdolności dzieci w zakresie mechatroniki, programowania i elektroniki.

Nasz zespół może pochwalić się sukcesami w edukowaniu dzieci i młodzieży oraz tworzeniu oprogramowania które wykorzystywane jest produkcyjnie.
Projekt powstał, ponieważ zauważyliśmy ogromne problemy wśród dzieci, młodzieży i nawet wśród zaawansowanych arduino programistów, co przekłada się tym samym wydłużanie ich czasu nauki elektroniki, lub wręcz zniechęcenie ze względu na pisanie kodu w podstawowym Arduino Ide w języku C oraz zapamiętanie skomplikowanych struktur.

Obecnie projekt wygląda jak na załączonym poniżej obrazku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 
Code Designer 2020
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram