1. Prostota
Proste w użyciu programowanie blokowe, idealne na start i jak nie potrafimy napisać kodu w języku C.
2. Brak problemów
Podłączasz i działa - nie musisz martwić się o zmiany portów, wystarczy że wybierzesz typ Arduino na które posiadasz.
3. Wgrane biblioteki
Najczęstszy problem - brak biblioteki. Dzięki konstrukcji program Code Designer posiada wgrane popularne biblioteki - nie musisz się martwić o szukanie i wgrywanie potrzebnych bibliotek i przede wszystkim unikniesz błędów z tym związanych.
Przykładowe biblioteki które są wgrane do programu LiquidCrystal, Servo, Time, TimeFreeTone, Adafruit_Motor_Shield_library, IRremote, Oscillator, LedP10, DHT_sensor_library i wiele wiele innych.
UWAGA
Jeżeli brakuje jakiejś biblioteki której potrzebujesz, zgłoś to przez program lub napisz do nas bok@code-designer.eu, bibliotekę zweryfikujemy i dodamy w przeciagu 24h od zarejestrowania zgłoszenia.
4. Wbudowane przykłady
Wbudowane przykłady do wszystkich typów projektów, wystarczy wybrać i edytować na własne potrzeby.
5. Brak ograniczeń
Dwa widoki pracy nad projektem: blokowy i kod źródłowy - używaj tego który wolisz.
Blokowy jest polecany na start, w każdej chwili można przełączyć się na kod źródłowy i sprawdzić jak to napisać w języku C.
Kod źródłowy umożliwia inteligentną edycję programu, wyposażony w podpowiadanie składni, automatyczne formatowanie, zamykanie i podświetlanie otwartych nawiasów klamrowych.
6. Wbudowane tutoriale
W zależności od projektu który wybierasz w programie znajdziesz dodykowany do niego tutorial.
7. Monitor portów
Monitor portów umożliwia interakcję z urządzeniem i zapoznanie się z tym jak działaja czujniki bez pisania nawet linii kodu. Idealne aby przetestować poprawność działania czujnika oraz podczas pierwszych kroków z arduino.
8. Legenda
Legenda z funkcjami poszczególnych pinów dla każdego projektu